Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

serce

Zakup pierścionka zaręczynowego to ogromne wyzwanie dla każdego mężczyzny. Gusta, co do pierścionków są przeróżne, a ich oferta ogromna. Jak zatem kupić idealny symbol miłości?

jak trafić w gust wybranki?

Panowie do zakupu pierścionka i oświadczyn przygotowują się bardzo długo. I ten czas powinien nam posłużyć do zrobienia szczegółowego researchu. Bo to właśnie na podpowiedziach dziewczyny, jej przyjaciół i rodziny trzeba się opierać. Warto korzystać z podpowiedzi przyjaciółek, które mogą przy okazji podpytać koleżankę o preferencje. Mężczyźni często niby to przypadkiem wchodzą do salonu z biżuterią, by pooglądać zegarki i zachęcają kobiety do zerknięcia na pierścionki. Panie robią to oczywiście bardzo chętnie, bo która nie kocha biżuterii? Decydują się też na przymierzenie, dzięki czemu przyszły narzeczony zna nie tylko rozmiar palca ale i wzór konkretnego pierścionka.

talerzyk

Panowie powinni zapamiętać, że wcale im większy kamień tym lepszy pierścionek. Duże kamienie ciężko nosić na co dzień, a dziewczyny wolą znacznie skromniejsze rozmiary. Przy smukłych dłoniach ładniej prezentują się pierścionki z drobnymi kamieniami.

wspólny zakup pierścionka

Drugim sposobem, znacznie mniej romantycznym, jest wybranie się do salonu z partnerką. Jubiler Wrocław doradzi i dopasuje pierścionek zaręczynowy do gustu wybranki. Taki sposób często proponują kobiety, które nie wierzą w dobry wybór swoich partnerów a symbol miłości zostaje z nami na cały życie. W trakcie takiej wizyty para wybiera również obrączki, które stylistycznie będą pasować do pierścionka. Zazwyczaj kobiety noszą obrączkę i pierścionek na jednym palcu więc dobrze, kiedy one do siebie pasują. Niestety często zdarza się, że na pierścionek zaręczynowy wybiera się białe złoto a na obrączkę klasyczne żółte. Ciężko potem nosić obie błyskotki na jednej dłoni. Kobiety często noszą je zamiennie albo na dwóch różnych dłoniach. Z tego punktu widzenia, lepiej wcześniej dopasować do siebie oba precjoza, by móc się cieszyć ich pięknem przez całe życie.