Jak wyrazić uczucia przy pomocy biżuterii z grawerem? Pomysły na prezent

uśmiech

Szukając pomysłu na prezent dla bliskiej nam dziewczyny czy kobiety, często decydujemy się na biżuterię. Nic dziwnego, jest to prezent bardzo osobisty.Ma też oczywiście wymiar praktyczny, bo można ją nosić zarówno na co dzień jak i w dni wyjątkowe. Przede wszystkim jednak jest prezentem rozpieszczającym. Sprawiającym czystą radość, będącym nośnikiem pozytywnych emocji i wyrazem bliskości, wdzięczności, miłości. Dobrym pomysłem jest personalizacja upominku i wykonanie na nim grawerowania. Taką usługę zapewni nam sklep jubilerski. Jak wybrać biżuterię na prezent?

Prezent dla ukochanej

Najbardziej osobistym wyborem będzie pierścionek lub naszyjnik. Nic tak nie wzruszy wybranki naszego serca, jak data lub słowo nawiązujące do wspólnej historii. Im bardziej osobiste i romantyczne, tym lepiej. Może to być nazwa dnia lub miejscowości z datą pierwszego pocałunku, pierwszej randki, ślubu. A może znane tylko zakochanym zdrobnienie lub fragment „ich piosenki”? Na biżuterii można umieść też wyznanie miłości. To sprawdzi się zarówno w przypadku świeżych związków jak i tych z długim stażem.

Biżuteria dla mamy

Doskonale sprawdzą się dyskretne kolczyki lub elegancka bransoletka. Jeśli zdecydujemy się na grawer warto na nim wyrazić wdzięczność i miłość do naszej mamy. Możemy tam także umieścić datę naszych urodzin czy znienawidzone zdrobnienie, którego używała wobec nas w dzieciństwie. Na pewno wzruszymy ją takim prezentem, dzięki nam poczuje się doceniona i kochana. W końcu pewnie wiele razy rezygnowała z czegoś dla nas – teraz będzie się czuła piękna i zadbana.

kryształki

Coś wyjątkowego dla siostry lub przyjaciółki

Świetnym pomysłem będzie bransoletka z możliwością doczepiania zawieszek. Na rynku ich wybór jest tak szeroki, że bez problemu znajdziemy coś, co odda charakter obdarowywanej. Co więcej w przyszłości będziemy mogli podarować jej kolejne zawieszki a ona będzie mogła je kolekcjonować. Wybierając grawer, rozważmy zabawny pseudonim z przeszłości lub datę czy słowo nawiązujące do wspólnej, szalonej przygody z dawnych lat. Taki prezent będzie na co dzień przywoływał miłe wspomnienia!

Jak trafić w gust kupując biżuterię na prezent?

Gdy decydujemy się sprawić bliskiej osobie prezent w postaci biżuterii, najtrudniejszą częścią jest trafić w jej gust. Jeśli nie jesteśmy pewni wyboru, postarajmy się przyjrzeć jakie dodatki nosi. Czy wybiera częściej złoto czy srebro, czy nosi dyskretne wisiorki a może duże, zwracające uwagę kolczyki?  Spróbujmy też poprosić o radę kogoś bliskiego obdarowywanej – np. chcąc kupić prezent dla mamy, spytajmy tatę. On prawdopodobnie już ma doświadczenie w tej kwestii. O preferencje siostry dopytajmy jej męża lub nastoletnią córkę. 

Jeśli jednak naprawdę nie chcemy ryzykować, zabierzmy osobę, której chcemy zrobić prezent na wspólne zakupy. Możemy w tajemnicy poprosić wybrany sklep jubilerski o dodatkowe wygrawerowanie pamiątkowych słów. Dzięki temu obdarowywany na pewno będzie chętnie nosił kupioną przez nas ozdobę, a grawer stanie się dodatkową miłą niespodzianką.