Najmodniejsze pierścionki zaręczynowe 2019

Wśród pierścionków zaręczynowych (https://zielinskiart.pl/pierscionki/) niezmiennie królują diamenty. Ale co roku pojawia się kilka wariantów, a także całkiem nowe pomysły z wykorzystaniem innych kamieni szlachetnych. Te pierścionki to prawdziwy hit w 2019 roku.

Z małymi brylancikami dookoła

W tym modelu zamiast jednego dużego oczka pojawiają się małe brylanciki dookoła pierścionka. Ma on formę obrączki. Taki wzór jest delikatny i subtelny, ale bardzo efektowny. Po za tym ponadczasowy. Dostępne są także tańsze warianty, gdzie zamiast diamentów są inne kamienie szlachetne, ewentualnie kryształki Svarovskiego lub cyrkonie.

Szlifem szmaragdowy i gruszka

Szlif szmaragdowy nadaje kamieniowi szlachetnemu kształt prostokąta ze ściętymi rogami, kojarzącymi się ze schodkami. Taka biżuteria bardzo nawiązuje do stylistyki retro.  Pierścionki zaręczynowe w takiej wersji mają duże oczka, raczej ułożone wzdłuż palca – takie będą dodatkowo wysmuklały dłoń. Wykorzystuje się wszystkie kamienie szlachetne. Kolejny modny sposób obrobienia klejnotu to nadanie mu kształtu łzy, czy też gruszki. Ten styl także nie ogranicza się do diamentów.

Kamienie urodzinowe

To coś absolutnie nowego. Pierścionki zaręczynowe z kamieniami urodzinowymi odchodzą od diamentu na korzyść kamieni przypisanym miesiącom urodzenia. Taki pierścionek jest bardziej osobisty. Kamienie urodzinowe mają przynosić szczęście, stać na straży zdrowia i bezpieczeństwa. Po raz pierwszy kamienie szlachetne miesiącom roku oraz znakom zodiaku przypisał żydowski historyk Józef Flawiusz już w I w n.e., nawiązując do klejnotów w napierśniku izraelskich arcykapłanów. Jego klasyfikacja pozostaje w użyciu do dzisiaj.
– styczeń: granat
– luty: ametyst
– marzec: akwamaryn
– kwiecień: diament
– maj: szmaragd
– czerwiec: aleksandryt lub perły
– lipiec: rubin
– sierpień: peridot
– wrzesień: szafir
– październik: opal lub turmalin
– listopad: cytryn lub topaz
–  grudzień: tanzanit lub turkus
Powszechny jest przesąd, że pierścionki zaręczynowe nie powinny posiadać pereł, to ważne jeśli wybranka urodziła się w czerwcu.

https://zielinskiart.pl/