usta

Urodziny, imieniny, walentynki, mikołajki, rocznica… Okazji do wręczania prezentów ukochanej osobie jest mnóstwo! Można oczywiście dawać sobie miłe upominki bez okazji – taki gest na pewno zaskoczy drugą połowę, bo będzie zupełnie niespodziewany. Tylko… co kupić? Oprócz prezentów dostosowanych do pasji i zainteresowań danej osoby, niezaprzeczalnie idealnym i pasującym na każdą okazję prezentem będzie biżuteria!

Jaką biżuterię wybrać?

Istnieją oczywiście klasyki, które podobają się większości, ale nie da się ukryć, że każda kobieta ma swój styl i lubi coś innego. Grunt, aby trafić w jej gust. Najlepiej skupić się i wyobrazić sobie ukochaną osobę. Co lubi nosić? Czy woli większe, przykuwające wzrok dodatki czy raczej wybiera mniejsze akcesoria? Ceni sobie prostotę, czy blask kamieni i przepych? Te kilka pytań pozwoli wybrać biżuterię najbardziej pasującą do stylu wybranki.

Pierścionek czy kolczyki?

Z obydwoma trzeba uważać! Dlaczego? Ze względu na rozmiar. Wybierając się po pierścionek należy zaznajomić się z rozmiarem pierścionka wybranki, aby nie kupić zbyt małego lub zbyt dużego, a kupując kolczyki upewnijmy się, czy aby na pewno ma przekłute uszy! Często nie zwracamy uwagi na takie szczegóły, a w przypadku zakupu biżuterii są one kluczowe.

diament

Spersonalizowany prezent

Jeżeli już zdecydujemy się na biżuterię warto jest zastanowić się nad grawerem. Tak spersonalizowany prezent będzie wyjątkowy i z sercem, z pewnością ucieszy ukochaną. Można wygrawerować coś na bransoletce, pierścionku czy zawieszce do naszyjnika. Wybranie napisu zależy od naszej fantazji: może być to ważna data, taka jak pierwsze spotkanie, data zaręczyn czy ślubu, a także imię czy ulubiony cytat obdarowywanej.

Gdzie wygrawerować biżuterię?

Wiele zakładów jubilerskich oferuje grawerowanie. Często kupując biżuterię można od razu poprosić o wybrany grawer za dodatkową opłatą. Grawerowanie biżuterii nie jest drogie. Koszt zależy oczywiście od indywidualnego cennika jubilera, jednak zazwyczaj waha się on w granicach kilkudziesięciu złotych.